Běh Běchovice - Praha, cíl znovu na Pražačce! 28. 9. 2018

Slyšeli jste někdy o mistrovství v silničním běhu? Představte si, že existuje a běhá se z Běchovic do Prahy už přes 120 let. A není to trasa ledajaká, měří 10 kilometrů a obzvlášť cílové stoupání umí potrápit. Sportovní a rekreační areál Pražačka poskytuje závodu zázemí po doběhu. Buďte u toho poslední zářijovou neděli 30. 9. a odměňte se pak u nás na terásce limonádou.

Přečkal dvě světové války, a proto se může pyšnit titulem nejstarší běžecký závod v Evropě. Jeho prvním rekordmanem byl už v roce 1897 Jakub Wolf, který 1. ročník závodu zaběhl v čase 30:03. Nejlepší český čas pak drží Vlastimil Zwiefelhofer. Byl o dvě vteřiny rychlejší než Wolf. Závod se pyšní také dalšími legendami. Má svého sedminásobného vítěze a závodníka, který běhá každoročně od roku 1963. Více příběhů a historických mezníků najdete na webové adrese závodu.

Pražačka je už tradičně místem zakončení závodu. Můžete se zde po výkonu osprchovat, převléct se a strávit zbytek neděle na terásce kempu či u fotbalového hřiště. Závod se běží vždy poslední zářijovou neděli. Tentokrát datum vyšlo na 30. 9.