Krav maga aneb Jak být připraven na cokoliv 24. 10. 2017

Krav Maga - že nevíte, oč tu běží? Vše se dozvíte v kurzech, které pořádá sportovní areál Pražačka. Zatím pro vás máme malou sondu do tohoto propracovaného systému sebeobrany.

 

Krav maga představuje oficiální soustavu technik pro boj zblízka izraelských obranných sil, izraelské národní policie a dalších bezpečnostních složek. Ale není jen pro silné a mladé muže, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naopak může skvěle posloužit i seniorům. Ti se mohou naučit správně zareagovat na nečekanou situaci a případného útočníka nebo zloděje svým chováním odradit. Na Pražačce si tuto techniku mohou osvojit dospělí i děti staší pěti let. Nejstaršímu účastníkovi kurzů bylo dokonce přes 70 let.

Krav maga bylo zařazeno do učebních osnov izraelských středních škol, jeho techniky jsou předváděny a nacvičovány ve výchovných a naučných institucích. Nejde primárně o sport, ale o přípravu na boj zblízka na život a na smrt. Dnes techniky krav maga používají také zpravodajské služby Mosad a Šin Bet, americké CIA, FBI, DEA, U.S. Marshals a další federální agentury, některé složky amerického letectva a pobřežní stráže, a také několik amerických policejních sborů, francouzská elitní jednotka GIGN či belgická armáda.