Rekordní rok na Pražačce. Zrekonstruované bazény přilákaly desítky tisíc návštěvníků 8. 10. 2018

Počasí letos vodním radovánkám přálo, a tak i díky němu bylo koupaliště ve sportovním areálu na Pražačce doslova v obležení. „Nově zrekonstruovaný venkovní bazén (koupaliště) jsme otevřeli 1. června 2018 a uzavřeli 30. září 2018. Ke konci září ho navštívilo 45 tisíc návštěvníků,“ vypočítává Milan Bartásek, ředitel areálu.

V porovnání s průměrem předchozích let je to dvojnásobný počet, v porovnání s rekordním rokem 2015 přišlo o 13 tisíc návštěvníků více. „Což je téměř o 40 procent. Je jasné, že nám mimořádně přálo počasí, nemalý vliv na zvýšení návštěvnosti ale měla právě i rekonstrukce,“ líčí Bartásek.

Čísla potvrzují, že zvolený koncept nově zrekonstruovaného bazénu (rozdělení na tři zóny – plavecká část, relaxační část a zóna pro rodiny s dětmi) byl správný. „I kondiční plavci si tento koncept nakonec pochvalují, umožňuje jim plavat po celý den. To bylo před tím nemyslitelné,“ vysvětluje. )

A rekordní dny? Datují se na přelom července a srpna, konkrétně se jedná o dny 31.7. a 1.8. „To se u nás každý den vystřídalo téměř dva tisíce návštěvníků,“ povídá Bartásek. „Nejteplejší dny si neevidujeme, ale korespondují s počtem návštěvníků. Největší nárůst návštěvníků byl u rodin s dětmi. Ale i u ostatních typů vstupného – dospělí, senioři, studenti a jiná zvýhodnění - byl znatelný nárůst. To svědčí o zvýšeném zájmu o nově zrekonstruovaný bazén, a tedy o dobře zvoleném konceptu.“