Rodinný den s kriketem! Na Pražačce si vyzkoušíte nadhazování i odpal 8. 6. 2018

Už na konci 18. století se kriket stal anglickým národním sportem. A pak se šířil do celého světa, i do Česka. Dnes ho mají v oblibě nejen dospělí, ale i děti. „V současné době hraje třeba v Praze každý týden kriket již 243 dětí na 18 školách a na dalších školách se kriket dostal mezi doplňkové aktivity během hodin tělesné výchovy,“ líčí Renata Marková z Kriketové akademie České republiky. Také proto se v neděli 10.6. uskuteční ve sportovním areálu Pražačka první český kriketový festival.

O co jde?

V 1. ročníku turnaje Kriketové Akademie se o pohár utkají děti ze základních škol. Rodinný den pořádaný Kriketovou Akademií však nabídne mnohem víc. Vznikl jako reakce na stoupající zájem českých dětí o kriket. „Akce nabídne dětem i dospělým možnost strávit nedělní dopoledne společně, vyzkoušet si některé kriketové dovednosti, a nebo se jen podívat na první ročník turnaje,“ popisuje Marková.

Potrénovat můžete nejrůznější kriketové dovednosti. „Například nadhazování, odpalování i chytání. Většina stanovišť bude používat speciální náčiní od australské firmy StickyWicky, které činí hru ještě zábavnější,“ vysvětluje Marková. „V 8:30 proběhne zahajovací ceremoniál, který přijde posvětit velvyslankyně Jihoafrické republiky jako jednoho z nejlepších kriketových národů.“

Na místě bude po celou dobu také moderátor, který bude komentovat dění na hřišti i kolem něj. „Ve stánku na hřišti si budete moci zakoupit nealkoholické nápoje, pivo či si dát pochoutky z grilu,“ doplňuje Marková.

Akce je finančně podporována městskou částí Prahou 3 a je určena pro širokou veřejnost. Vstup je zdarma. „Jsme nadšeni, že konečně budeme moci kriket představit nejen dětem, ale i jejich rodičům. A především jim ukázat jak moc děti tenhle sport milují,” míní Chris Pearce, předseda Kriketové Akademie ČR.