Na Pražačce opět kouzlí dřevořezbáři. Sochy vymýšlí senioři 18. 9. 2017 volný čas

Když se řekne dřevosochání, každý tuší, že je řeč o sochání ze dřeva. Jak ale takový umělecký řezbář vykouzlí z polene své finální dílo? Co k tomu potřebuje a proč by měli být návštěvníci při takové prohlídce obezřetní? Dřevosochání se na Pražačce uskuteční opět od pondělí 18. 9. až do čtvrtka 21. 9. Přijďte nahlédnout pod ruce šikovným řemeslníkům!

+5

Už podruhé Praha 3 uspořádala sraz uměleckých řezbářů, aby veřejnosti odhalila, jak vznikají nadměrné sochy ze dřeva, což může vypadat poměrně nebezpečně, opak je ale pravdou. Návštěvníci se nemusí ničeho bát, bohužel si ale nemohou vyzkoušet sochání vlastníma rukama. „Prohlídky s ukázkami děl uměleckých řezbářů, jejichž díla vznikají za pomoci motorové pily, jsou přístupné široké veřejnosti a jsou komentované. Návštěvníci si sice vyřezávání nemohou vyzkoušet, ale zato se o práci s rozměrnými exponáty dozví vše z úst profesionálů,“ řekl zástupce starostky David Gregor. 

Akci původně určenou pro seniory v Domě s pečovatelskou službou (DPS) letos navštívily také mateřské a základní školy. Ty se mohou přihlašovat do tohoto čtvrtka. Zajímavostí je, že senioři z DPS si mohli sami určit, co řežbáři ze dřeva vysochají. Vzniklo tak mnoho zajímavých kousků. Přesvědčte se sami ve fotogalerii. Dřevosochání se na Pražačce koná od pondělí 18. 9. až do 21. 9. vždy od 9.00 do 14.30 hodin.