Ulevte svému tělu! Letní relax na Pražačce i v podobě masáží 20. 8. 2018

Léto ještě nekončí a stejně tak je stále v provozu i masérský koutek v prostorách venkovního koupaliště na Pražačce. V rámci relaxu v místním sportovním areálu se můžete svěřit do rukou zkušeného odborníka Stanislava Mačáka. Jeho stan najdete v rohu u vstupu do šaten na ploše u bazénu. „Své služby nabízím každou neděli a uterý od 10 do 17.00 hodin,“ říká Mačák.

+2

A co všechno si můžete na Pražačce dopřát? 

„Relaxační masáž, masáž plosek nohou, masáž končetin či zad,“ vypočítává Mačák. „Provádím také ošetření a odblokování páteře a kyčelních kloubů.“
Ceny masáží se pohybují od 250 do 590 korun. „A jejich délka je od 20 do 60 minut,“ popisuje Mačák.

Obliba masáží v Čechách během posledních  let rapidně stoupá. Klasická, nebo také relaxační masáž, patří mezi manuální relaxační techniky, které působí okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva.

Masáž se provádí vydatnějšími a tvrdšími hmaty, které ve svalech uvolňují únavové látky (kyselinu mléčnou), dále uvolňují kožní napětí či působí na prokrvení kůže a svalů, vstřebávání výronů a otoků a v neposlední řadě zlepšují výživu tkání a odstraňují bolest.