Závody kočárků v neděli na Pražačce. Buďte aktivní i na mateřské! 10. 5. 2018

Strollering je jedním slovem vášeň. Źe nevíte, co to je? Zjistit to můžete už v neděli 13. května. Ve sportovním areálu Pražačka proběhnou na Den matek závody kočárků. Na akci se však dozvíte o cvičení s kočárky mnohem víc. „Jde především o zábavu, o to se sejít a říct si, že pohybovat se s kočárkem nebo za přítomnosti dětí, je zcela přirozené,“ říká lektorka Sandra Jandová.

A co vás tedy v neděli na Pražačce čeká?

Především hlavní závod kočárků v co nejrychlejší chůzi na rovince dlouhé zhruba 100 kroků. Závody probíhají ve třech hlavních kategoriích. „Závodí maminky, tatínci a rodiny – což znamená, že se dvě osoby drží madla kočárku současně. Jedná se tedy o závod dvojic,“ popisuje Jandová.

Startovné je ve výši 200 korun za kočárek a hradí se na místě. A je na vás, v kolika kategoriích budete závodit.

Start je naplánovaný v 15.00. Už od 14.00 však bude na Pražačce probíhat doprovodný program. Třeba dětské závody kočárků a závody na odrážedlech. „Malé dětské kočárky zapůjčíme, odrážedla mějte, prosím, svá,“ radí organizátorky. Chystají se i oblíbené závody maskotů, k mání bude super venkovní tělocvična od MonkeysGym či ukázka Strolleringu®, tvořivé dílničky pro děti, skákací hrad, a nebudou chybět ani prodejní stánky partnerů akce.

Po skončení závodů se můžete těšit na hodinové představení Divadla Mazec. Přihlaste se do FB události zde

Foto zdroj: Facebook.com